Podstawowe zasady bezpieczeństwa przy pracy na podnośniku koszowym

DSC_0427Praca na każdym urządzeniu z elementami mechanicznymi, elektrycznymi i hydraulicznymi wymaga przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa higieny pracy. Jest to ważne, ponieważ podnośniki koszowe w rękach ludzi nieznających mechanizmów pracy urządzeń mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Wszystkie informacje dotyczące przestrzegania bezpieczeństwa umieszczone są zazwyczaj w instrukcji obsługi dołączonej do każdego modelu sprzętu. W łódzkiej firmie Rent-Expert posiadamy podnośnik koszowy najwyższej jakości, dzięki czemu możemy powiedzieć, że nasze usługi są bezkonkurencyjne i nie do pobicia na rynku.

Podnośnikami koszowymi zajmujemy się od lat, więc wiemy, jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo pracowników, operatorów oraz osób znajdujących się poza urządzeniem. W naszej firmie wykonujemy różne usługi, do których potrzeba podestu ruchomego oraz świadomie pracującego operatora z uprawnieniami IP.

Podczas pracy na podnośnikach koszowych należy pamiętać o środkach ostrożności takich, jak zabezpieczenie się przed przewodami linii elektrycznych, zwracanie uwagi na odczuwalność wiatru. Dobry operator wie, jak ustalić siłę wiatru i jak ją poprawnie skategoryzować. Trzeba również uważać na ryzyko poparzenia. Podnośnik koszowy, który eksploatuje się w zły sposób, może się również przewrócić. To są realne zagrożenia pracy przy podnośniku koszowym.

DSC_0432W firmie Rent-Expert stawiamy na bezpieczne wykonywanie wszystkich prac i dlatego regularnie konserwujemy nasz sprzęt, poddajemy go dozorowi technicznemu UDT i dlatego możemy uchodzić za największego eksperta na rynku.